Creepersy – jakie to buty?

Chociaż nazwa „creepersy” nie wszystkim coś mówi, jest mimo to bardzo popularna. Creepersy są butami sznurowanymi, na platformie. Ich sportowy charakter sprawia, że można je wykorzystać w bardzo wielu stylizacjach. Dzięki temu nigdy nie stają się nudne czy sztampowe. 

Historia creepersów

O creepersach trzeba mówić jako o butach z XX wieku. Zaczęto ich używać na większą skalę dzięki angielskim żołnierzom. Wybierali oni creepersy ze względu na ich grubą podeszwę oraz ogromną wygodę. Taka wysoka plaforma dodawała im tez centymetrów wzrostu. Mówi się, że w przypadku creepersów znaczący stał się rok 1945. Wtedy zaczęły być najbardziej popularne. Żołnierze, świętując zakończenie wojny w kawiarniach i pubach, zostali zauważeni przez inne osoby. Tak moda na creepersy stała się powszechna. Lata 50. XX wieku to już całkowity rozkwit popularności tych niezwykłych butów.

Jakie creepersy są najpopularniejsze?

Istnieje wiele ciekawych creepersów, bowiem projektanci stale mają niebanalne pomysły na ich wykorzystanie. Najczęściej wykorzystuje się je w klasycznym odcieniu czerni, lecz nie tylko. Furorę robi również kolor khaki, bordo, brąz czy musztardowy. Takie buty mogą umiejętnie dopełnić naszą stylizację. Mogą ją rozświetlić, ale i nieco przyciemnić i nadać jej cięższego charakteru. Te połączenia sprawdzą się zwłaszcza na koncertach z mocną muzyką. 

Jak nosić creepersy?

Noszenie creepersów zależy tak naprawdę od nas, naszego gustu i potrzeb. Projektanci podpowiadają wiele ciekawych pomysłów, ale decyzja należy zawsze do nas. W modzie chodzi bowiem o zabawę. Niektórzy ubierają je do zwykłych szortów i bluzki, inni stawiają na mocniejsze, ciemne ubrania. Niektóre fashionistki proponują łączenie stylów. Sugerują użycie zwykłej, zwiewnej sukienki w kwiaty i dodanie do nich creepersów. Wówczas będziemy na siebie zwracać uwagę i nasz look stanie się niepowtarzalny i barwny. Dodatkowo ogromną furorę robi połączenie ramoneski z butami creepersy. Do tego zestawu możemy dodać piękny kapelusz z szerokim rondem i już mamy stylizację niebanalną. 

Creepersy sprawdzają się również jesienią, kiedy to można je nosić z trochę cieplejszymi ubraniami. Także swetry mogą stać się elementem pasującym jak ulał do creepersów. 

Creepersy jeszcze długo nie wyjdą z mody i zapewne nieodmiennie będą nas zachwycać. Surowe buty, wykonane z materiałów najwyższej jakości, z pewnością posłużą nam długo i do wielu świetnych stylizacji. Warto pamiętać o łączeniu stylów i mieszaniu kompozycji modowych. Creepersy to buty niezwykle wygodne, dodające nam odrobinę wzrostu i odporne na różne warunki atmosferyczne. Warto je wypróbować!