Czas na buty ślubne

Kiedy zacząć szukać butów ślubnych, a w którym momencie przygotowań najrozsądniej je kupić? Jaką powinny mieć barwę, fason i czy kolorowe obuwie na wesele to dobry pomysł? Te i wiele podobnych pytań zadają sobie każdego roku tysiące panien młodych. Niektóre z nich mają mniej lub bardziej sprecyzowaną wizję ślubnego stroju. Wśród przyszłych mężatek nie brakuje jednak kobiet zagubionych w świecie weselnych przygotowań. Informacje na temat detali, takich jak chociażby buty ślubne, mogą się zatem przydać.

Nie tylko biel

Być może kilkanaście lat temu białe buty ślubne stanowiły jedyne rozwiązanie, czasami zamieniane na ecru. Obecnie w ślubno-weselnej modzie wiele się zmieniło. A pannie młodej w kwestii obuwia wolno znacznie więcej. Bez wyrzutów sumienia kobiety wybierają zatem modele w kolorach bardziej standardowych, jak chociażby barwa skóry, brąz czy perła. Do wyboru pozostaje też szeroka gama butów w odważniejszych tonacjach. Za przykład niech posłuży modna od kilku sezonów fuksjach, ale także żółty, miętowy, a nawet różowy. Wiele zależy tu od indywidualnego podejścia panny młodej, ponieważ nie każda z nich marzy o tak oryginalnym obuwiu. Do wielu sukienek nie będzie ono pasowało, o czym także należy pamiętać. W tym miejscu warto zatem przejść do kompletowania stroju ślubnego, a konkretniej dopasowania butów do najważniejszej sukienki w życiu każdej kobiety.

Buty (nie) schowane pod suknią

Nawet jeżeli przez większość dnia i nocy weselnej buty ślubne są schowane pod warstwami sukni, i tak nie opłaca się ich wybierać po macoszemu. W niektórych momentach ceremonii zaślubin i zabawy na sali nie da się schować noszonego obuwia. Jego wygląd ma zatem znaczenie. Ponadto postawienie na wysokiej jakości materiały oraz rozsądny wybór obcasa przełoży się na komfort panny młodej. Pierwsza zasada wybierania butów na tak istotną okazję przestrzega przed przesadą. I tak do bogato zdobionych kreacji lepiej wybrać stonowany model obuwia. A jeżeli panna młoda zdecydowała się na prostą sukienkę, wówczas buty mogą stanowić oryginalne uzupełnienie, dodające charakteru całej stylizacji. Obuwniczej inspiracji warto szukać wcześniej, nawet wiele miesięcy przed ślubem. Jednak z zakupem pary najlepiej wstrzymać się do momentu wybrania sukni ślubnej. Potem buty należy zabierać na wszystkie przymiarki. Pozwoli to upewnić się co do ostatecznego efektu oraz dopasować długość sukni do konkretnej pary. Panie nielubiące wysokich obcasów z ulgą przyjmą informację, że obecnie równie modne co klasyczne szpilki pozostają też niskie buty, nawet zupełnie płaskie baleriny czy sandałki. Ułatwieniem pozostają koturny lub obuwie na słupku.