Jaki płaszcz zimowy wybrać?

Płaszcz zimowy damski można kupić obecnie w wielu sklepach. W popularnych siecówkach jest tak wiele różnorodnych modeli, że panie czasami muszą poświęcić kilka godzin, by znaleźć ten właściwy dla siebie. Krótkie, midi i maxi, oversizowe i idealnie dopasowane do sylwetki, moherowe i kaszmirowe – jaki płaszcz zimowy damski wybrać? Na co powinny zwracać uwagę klientki, które chcą wyposażyć się w odpowiedni model, który posłuży im przez wiele lat w nienagannym stanie? Czy warto za płaszcz od znanego projektanta zapłacić nawet kilka tysięcy złotych? Na tego typu pytania zainteresowane panie z pewnością znajdą odpowiedni w poniższym artykule. 

Płaszcze zimowe – na co zwracać uwagę kupując płaszcz?

Zastanów się nad przeznaczeniem płaszcza

Zanim zdecydujesz się na konkretny model płaszcza, zastanów się nad jego przeznaczeniem. Potrzebujesz eleganckiego wiosennego płaszcza lub interesuje Cię damski płaszcz termiczny w sportowym stylu? Wśród naszych propozycji znajdziesz mnóstwo różnych modeli, które można łączyć w rozmaity sposób. Paniom coraz częściej zależy na uniwersalnym, wszechstronnym egzemplarzu, który dobrze będzie się prezentował zarówno ze stylizacjami codziennymi, casualowymi, jak i wieczorowymi, eleganckimi, a nawet tymi sportowymi. 

W chłodniejsze dni elegancki płaszcz to stylowy dodatek do każdej stylizacji. Warto zwrócić uwagę także na pikowane kurtki rozkloszowane, które są funkcjonalnymi elementami odzieży, zapewniającymi ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Ten fason coraz częściej wybierają panie szczupłe i kobiety w rozmiarze plus size. Nic dziwnego – optymalna długość zapewnia skuteczną ochronę przed zimnem i wiatrem, a elegancki krój dodaje szyku i kobiecości każdej sytuacji. Uniwersalny i funkcjonalny krój to kolejny atut rosnącej popularności płaszcza rozkloszowanego.

Kolejną bardzo ważną cechą porządnego płaszcza zimowego jest podszewka. Na rynku coraz więcej pokrowców nie posiada tego elementu, a jednocześnie jest to bardzo ważne z punktu widzenia komfortu użytkowania i trwałości produktu. Jeśli włókna ocierają się o ubrania, które nosimy w środku, bez wątpienia ulegną zniszczeniu, mechacą się i szybciej stracą kształt. Ocieplana podszewka zapewnia również dodatkową ochronę przed mrozem.

Płaszcze wodoodporne 

W przeciwieństwie do płaszczy wełnianych, kurtki puchowe są przede wszystkim nieprzemakalne. Tego typu kołdry mają kaptury i zwykle są podszyte warstwą wełny lub owczej skóry, aby zapewnić dodatkowe ciepło. Co więcej: szczelnie zapinane są na suwaki. Dzięki temu nie przemakają i zapewniają maksymalny komfort. Najważniejszymi parametrami wpływającymi na wybór są użyte materiały zewnętrzne i wewnętrzne. Zależy od nich ciepło, odporność na wiatr i trwałość, które z nich uzyskasz. Nie zapominajmy też, że nasze ciała różnie reagują po kilku godzinach na oblodzonej nawierzchni, w zależności od użytego materiału. Dodam jeszcze jedną rzecz, aby sprawdzić z czego wykonany jest płaszcz. Najlepsza jest wełna merynosowa i polipropylen. Polipropylen może być używany przez cały rok i zatrzymuje ciepło nawet gdy jest mokry (jak wełna), więc jest lepszym wyborem niż poliester.

Ile trzeba wydać na porządny płaszcz zimowy damski?

Ceny płaszczy damskich są bardzo zróżnicowane. Panie kupią je zarówno za kilkaset złotych, jak i za kilka tysięcy złotych. Na wyprzedażach można wyposażyć się w świetny model za połowę ceny. Modny, wełniany płaszcz kosztuje od 500 do 1500 zł. Wiele zależy od tego, jaki ma fason, dodatki oraz od jakiego producenta pochodzi. Styliści radzą paniom, by nie oszczędzać na płaszczach, gdyż taka odzież wierzchnia przyda się paniom na wiele sezonów. Coraz więcej kobiet stara się robić praktyczne zakupy i decyduje się wydać więcej na solidnie wykonany model, który wykonany jest z najlepszych tkanin i pochodzi od znanej, sprawdzonej marki. Dzięki temu płaszcz niezawodnie będzie można nosić nawet przez kilka kolejnych lat. Przy odpowiedniej pielęgnacji i właściwym przechowywaniu, taki płaszcz będzie wyglądał jak nowy nawet po kilku sezonach intensywnego noszenia.

Dodaj komentarz